PyeongChang 2018 - dag for dag

De olympiske vinterleker i PyeongChang 2018 vil bli vist på TVNorge og Eurosport Norge. Her finner du en oversikt over øvelser og sendetidspunkter dag for dag.

I år er det TVNorge og Eurosport-kanalene som skal sørge for TV-fest med de olympiske vinterleker i PyeongChang 2018. 

De mest prestisjetunge øvelsene blir vist på TVNorge, som kommer til å sende OL-stoff døgnet rundt i OL-ukene. De resterende konkurransene vil gå på Eurosport-kanalene.

I forbindelse med de olympiske vinterleker i PyeongChang 2018 lanserer Eurosport også tre midlertidige kanaler, Eurosport 3-5, på kanalnummer 215-217. 

Her finner du en oversikt over øvelser og sendetidspunkter dag for dag.

Alle tidspunkter er norsk tid.

Torsdag 8. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
13.30: Hopp – Normal bakke kvalifisering, menn

Fredag 9. februar

00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (menn), kortprogram (par)
02.00: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, kvinner
03.45: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, menn
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles
12.00: Åpningsseremoni

Lørdag 10. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
02.00: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, menn
08.15: Langrenn – 15 km skiathlon, kvinner 
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Japan - Sverige
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, menn
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett kvalifisering, kvinner
11.10: Aking – Løp 1 og 2, menn
12.00: Skøyter – 3000 meter, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
12.15: Skiskyting – Sprint, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits - Sør-Korea
13.35: Hopp – Normal bakke, menn

Søndag 11. februar

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (isdans), kortprogram (kvinner), friløp (par)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, menn (M)
03.00: Alpint – Utfor, menn
05.30: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, kvinner
07.15: Langrenn – 30 km skiathlon, menn
08.00: Skøyter – 5000 meter, menn
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Finland - USA
10.50: Aking – Løp 3 og 4, menn
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, kvinner
12.05: Curling – Tie-break, mixed doubles
12.15: Skiskyting – Sprint, menn
13.00: Freestyle – Kulekjøring finale 2. omgang, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada - OAR

Mandag 12. februar

01.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Friløp (isdans), friløp (menn), friløp (kvinner)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, kvinner
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, kvinner
05.30: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, kvinner
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits - Japan
11.10: Skiskyting – Jaktstart, kvinner
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, menn
11.50: Aking – Løp 1 og 2, kvinner
12.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
13.00: Freestyle – kulekjøring finale 2. omgang, menn
13.00: Skiskyting – Jaktstart, menn
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige - Sør-Korea
13.30: Skøyter – 1500 meter, kvinner
13.50: Hopp – Normal bakke, kvinner

Tirsdag 13. februar

01.05: Curling – Bronsefinale, mixed doubles
02.00: Snowboard – Halfpipe finale, kvinner
03.30: Alpint – Superkombinasjonen 1. omgang, menn
05.00: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, menn
07.00: Alpint – Superkombinasjonen 2. omgang, menn
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada - Finland
09.30: Langrenn – Sprint, kvinner og menn
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, menn
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett kvalifisering, menn
11.30: Aking – Løp 3 og 4, kvinner
12.00: Skøyter – 1500 meter, menn
12.05: Curling – Finale, mixed doubles
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA - OAR

Onsdag 14. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
02.00: Kunstløp – Kortprogram, par
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, kvinner
02.30: Snowboard – Halfpipe finale, menn
04.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige - Sveits
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
07.00: Kombinert – Normal bakke, menn
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sør-Korea - Japan
09.45: Kombinert – 10 km, menn
11.00: Skøyter – 1000 meter, kvinner
12.05: Skiskyting – 15 km, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, menn
12.20: Aking – Dobbel
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovakia - OAR
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA - Slovenia

Torsdag 15. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
02.00: Skeleton – Løp 1 og 2, menn
02.30: Kunstløp – Friløp, par
03.00: Alpint – Super-G, menn
03.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland - Tyskland
04.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA - Canada
05.30: Snowboard – Snowboardcross finale, menn
06.05: Curling – Innledende runde, menn
07.30: Langrenn – 10 km fri, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe C, menn: Norge - Sverige
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: OAR - Finland
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, kvinner
12.00: Skøyter – 10 000 meter, menn
12.00: Skiskyting – 20 km, menn
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia - Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Sveits - Canada
13.30: Aking – Stafett

Fredag 16. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
01.30: Skeleton – Løp 3 og 4, menn
02.00: Kunstløp – Kortprogram, menn
02.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA - Slovakia
04.15: Snowboard – Snowboardcross finale, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
07.00: Langrenn – 15 km fri, menn
08.40: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR - Slovenia
12.00: Skøyter – 5000 meter, kvinner
12.00: Freestyle – Aerial finale, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, menn
12.20: Skeleton – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland - Norge
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige - Tyskland
13.30: Hopp – Stor bakke kvalifisering, menn

Lørdag 17. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Friløp, menn
03.00: Alpint – Super-G, kvinner
04.10: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada - Tsjekkia
05.00: Freestyle – Slopestyle finale, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, menn
08.40: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Sør-Korea - Sveits
10.30: Langrenn – Stafett, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, menn
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, menn
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
12.15: Skiskyting – Fellesstart, kvinner
12.20: Skeleton – Løp 3 og 4, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR - USA
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovenia - Slovakia
13.30: Hopp – Stor bakke, menn

Søndag 18. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, menn
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Tyskland - Norge
05.15: Freestyle – Slopestyle finale, menn
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, menn
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
07.15: Langrenn – Stafett, menn
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia - Sveits
12.00: Skøyter – 500 meter, kvinner
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, menn
12.00: Freestyle – Aerial finale, menn
12.05: Curling – Innledende runde, menn
12.05: Bob – Toerbob, løp 1 og 2, menn
12.15: Skiskyting – Fellesstart, menn
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada - Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige - Finland

Mandag 19. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, kvinner
02.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Kortprogram, isdans
05.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, menn
12.00: Skøyter – 500 meter, menn
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
12.15: Bob – Toerbob, løp 3 og 4, menn
13.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
13.30: Hopp – Lagkonkurranse, menn

Tirsdag 20. februar

01.05: Curling – Innledende runde, menn
02.00: Kunstløp – Friløp, isdans
02.30: Freestyle – Halfpipe finale, kvinner
04.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
05.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, menn
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner
08.40: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, menn
11.00: Kombinert – Stor bakke, menn
12.05: Curling – Innledende runde, menn
12.15: Skiskyting – Mixed stafett
12.50: Bob – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.45: Kombinert – 10 km, menn

Onsdag 21. februar

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, menn
02.00: Kunstløp – Kortprogram, kvinner
03.00: Alpint – Utfor, kvinner
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
05.15: Freestyle – Skicross finale, menn
06.05: Curling – Innledende runde, menn
08.40: Ishockey – Kvartfinale, menn
08.40: Ishockey – Bronsefinale, kvinner
09.00: Langrenn – Lagsprint, menn og kvinner
12.00: Skøyter – Lagtempo, menn og kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner
12.40: Bob – Løp 3 og 4, kvinner
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn

Torsdag 22. februar

01.05: Curling – Tie-break, menn og kvinner
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, menn
03.30: Freestyle – Halfpipe finale, menn
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm kvalifisering, menn og kvinner
05.10: Ishockey – Finale, kvinner
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, menn
08.30: Kombinert – Laghopp, stor bakke
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, menn
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett, menn
11.20: Kombinert – Stafett: 4 x 5 km
12.05: Curling – Semifinale, menn
12.15: Skiskyting – Stafett, kvinner

Fredag 23. februar

01.30: Snowboard – Big Air finale, kvinner
02.00: Kunstløp – Friløp, kvinner
03.00: Alpint – Superkombinasjon 1. omgang, kvinner
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, kvinner
05.15: Freestyle – Skicross finale, kvinner
06.30: Alpint – Superkombinasjon 2. omgang, kvinner
07.35: Curling – Bronsefinale, menn
08.40: Ishockey – Semifinale, menn
11.00: Skøyter – 1000 meter, menn
12.05: Curling – Semifinale, kvinner
12.15: Skiskyting – Stafett, menn
13.10: Ishockey – Semifinale, menn

Lørdag 24. februar

01.30: Bob – Firerbob, løp 1 og 2, menn
02.00: Snowboard – Big Air finale, menn
03.00: Alpint – Lagkonkurranse
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm finaler, kvinner og menn
06.00: Langrenn – 50 km klassisk, menn
07.35: Curling – Finale, menn
12.00: Skøyter – Fellesstart, kvinner og menn
12.05: Curling – Bronsefinale, kvinner
13.10: Ishockey – Bronsefinale, menn

Søndag 25. februar

01.05: Curling – Finale, kvinner
01.30: Bob – Firerbob, løp 3 og 4, menn
01.30: Kunstløp – Oppvisningsgalla
05.10: Ishockey – Finale, menn
07.15: Langrenn – 30 km klassisk, kvinner
12.00: Avslutningsseremoni

Last ned T-We-appen

Se sport, TV-serier og massevis av barneinnhold, når og hvor du vil. 

Stengt